'değer verdiğiniz her şey için'

AB Broker

Yönetim Kurulu Başkanımızın mesajı

Değerli İş Ortaklarımız, Sigortalılarımız,

2021 yılı Covid-19 Pandemisi nin tüm dünyada etkisini en yoğun biçimde gösterdiği zorlu bir yıldı.

25 yıllık sektörel tecrübemizin birikim ve sorumluluğuyla Brokerlik ruhsatı süreçlerimize başladık.

Yolumuza Broker olarak devam etmemiz gerektiğine işaret eden en önemli motivasyonumuz Sigortalılarımızın değişen ve dönüşen dünyaya adapte olabilmeleri ve kendilerini güvende hissetmeleri için ihtiyaç duydukları yeni hizmet alanlarıydı.

Ayrıca değişen ekonomik ve sosyal şartlara uyum sağlamamız, uzmanlık alanlarımızı en efektif biçimde kullanabilmemiz ve verdiğimiz hizmetleri geliştirebilmemiz gerekiyordu.

2021 yılı, Brokerlik başvuru ve kuruluş süreçlerimizi ve aynı zamanda acentelik operasyonlarımızı yoğun bir şekilde yürüttüğümüz bir dönem oldu.

Elbette bu süreçler devam ederken can suyumuz olan Mesiar Acente operasyonlarımızı ve hizmetlerimizi de aksatmadan sürdürdük.

2021 Kasım ayında Hazine Müsteşarlığınca ruhsat prosedürümüzü tamamladık ve AB Broker olarak sigorta şirketleri ile iş ortaklıklarımızı geliştirerek hizmet vermeye başladık.

Yerel sigorta sektörünün yanıt veremediği özel risklerde sıklıkla global piyasalardan çözümler ürettik. Daha tasarruflu çözümler için Broker ruhsatı alarak bu marketlere doğrudan erişmeyi mümkün kıldık.

2022 yılı itibari ile tüm operasyonlarımızı Broker olmanın getirdiği sorumluluklara göre yönlendirdik.

Dönüşüm sürecinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımızın tutkusu, inancı, fark yaratma isteği ve girişimci ruhu bizi motive eden en önemli unsurların başında geldi. Zorlu bir senede değişimi kucaklarken, pandemi ve iklim krizlerinin sektörümüzü zorlamakta olduğu bir dönemde dengeli kararlar vererek başarılı sonuçlar elde ettik.

AB Broker olarak yetkin niteliklere sahip uzman kadromuz, gelişmiş teknik altyapımız ve finansal gücümüzle küçük büyük demeden daima tüm paydaşlarımızın yanında olduğumuzu özellikle vurgulamak isterim.

Değerlerimizden aldığımız güç ve ilhamla en değerli sermayemiz olan çalışanlarımızdan başlayıp, tüm paydaşlarımıza değer yaratarak, tüm faaliyetlerimizi kapsayıcı bir topluma, güvenli ve sağlıklı bir geleceğe katkı verecek şekilde gerçekleştirmeye odaklandık.

AB Broker olarak dünyada yükselen enflasyon trendine ve küresel ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye'ye inanmaya ve yatırımlarımızı gerçekleştirmeye, tüm risk alanlarında paydaşlarımıza ve sigortalılarımıza mükemmel hizmeti verme gayretimize devam ediyoruz, edeceğiz.

Batuhan Kafar

AB Broker Yönetim Kurulu Başkanı